top of page

 

Wszystkie poniższe zbiórki dla Dzieci (jak wiele innych, których profile stopniowo archiwizujemy) zostały zakończone. Wszystkie zebrane środki na konkretne Dzieci zostały przeznaczone na ich potrzeby.

 

Bardzo się cieszymy, że wiele z nich zupełnie wyzdrowiało, wielu stan zdrowia bardzo się poprawił i dzięki Państwa wsparciu i pracy wielu osób mogły uzyskać większą samodzielność, a część z nich może nadal walczyć o lepszą przyszłość.

Dominik Zygmuntowicz - wygrać z SMA

CEL:  1.264,73 euro/dawkę leku hamującego rozwój SMA
PayPal ButtonPayPal Button

Dominik urodził się 05.07.2014r. Diagnozę o chorobie Synka Rodzice otrzymali tuż po Jego pierwszych urodzinach. Brzmiała ona jak wyrok, ale pojawiła się dla Nich nadzieja w postaci nowego leku o nazwie SPINRAZA (NUSINERSEN). Lek ten może zahamować rozwój rdzeniowego zaniku mięśni, jest jednak bardzo drogi i musi być podawany do końca życia Dominiczka. W Polsce jest on niedostępny, więc leczenie prowadzone jest w Paryżu. Pomóżmy Rodzicom w walce o życie i sprawność Dominika!

Oskar Barchan - walka z mukowiscydozą

CEL:  3.400 zł na zakup inhalatora
PayPal ButtonPayPal Button

Mukowiscydoza stała się wrogiem, który podporządkował nie tylko życie Oskara, ale i całej rodziny. To okrutna przeciwniczka. Dusicielka. Jest chorobą ogólnoustrojową – w miarę postępowania wykańcza różne części organizmu. Najczęściej atakuje układ oddechowy, sprawiając, że płuca wypełniają się gęstym, lepkim śluzem, a oddech znika. Trzy lata temu w atakach na Oskara do mukowiscydozy dołączyła groźna sojuszniczka - bakteria Pseudomonas aeruginosa, pałeczka ropy błękitnej. Przyspiesza rozwój choroby, siejąc spustoszenie w organizmie Oskara.

Pomóżmy Oskarowi w tej nierównej walce z chorobą!

Adrianna Suchowicz - życie po sepsie

CEL: 40.000 zł
PayPal ButtonPayPal Button

Adusia na skutek sepsy, która rozwinęła się u niej w wyniku nie rozpoznanej i nie opanowanej w porę infekcji, jest dziś dzieckiem głęboko niepełnosprawnym zarówno fizycznie jak i intelektualnie. Wszystkie umiejętności rozwojowe jakie osiągnęła do 10 miesiąca życia cofnęły się.  Nie nie chodzi,  nie siedzi,  nie trzyma stabilnie głowy (wiotkość),  nie mówi,  nie zgłasza potrzeb. Szansą dla niej na lepszą przyszłość jest terapia komórkami macierzystymi. Taką szansę należy wykorzystać! Pomóżmy Adusi samodzielnie usiąść i wypowiedzieć piersze słowa!

Julia Krzyżanowska -

zmagania z zespołem Retta

CEL: 4.900 zł
PayPal ButtonPayPal Button

Zespół Retta - schorzenie to powoduje ataki padaczkowe,uniemożliwia chodzenie, mówienie, celowe poruszanie rączkami oraz opóźnienie intelektualne. Julia wymaga stałej opieki wielospecjalistycznej takiej jak rehabilitacja , logopeda, psycholog oraz neurolog. Dzieci z zespołem Retta nazywane są '' Milczącymi Aniołkami".
Bardzo wierzymy, że dzięki pomocy wszystkich dobrych ludzi, Jula będzie mogła uczestniczyć w turnusie rehabilitacyjnym.

Rafał Siewniak - wychodząc z domu dziecka - na nowy start

CEL: 10.000 zł
PayPal ButtonPayPal Button

Każdy rodzic chciałby zapewnić swojemu dziecku jak najlepszy start w dorosłe życie. Niestety - nie każdy ma rodziców.... Rafał zdany jest sam na siebie i nie ma kogo prosić o pomoc... dlatego też w imieniu tego młodego chłopaka - który jest jednym z tych, którzy nie mają łatwego startu - zwracamy się z prośbą do Państwa o pomoc w zakupie materiałów budowlanych potrzebnych do remontu mieszkania socjalnego oraz niezbędnego wyposażenia.

Ratujmy serduszko Zuzi Kluge

CEL: 28.466 euro czyli ok.125.000zł
Dziękujemy za wsparcie!
PayPal ButtonPayPal Button

Zuzia urodziła się z ciężką wadą wrodzoną pod postacią zespołu niedorozwoju lewego serca (HLHS). Przeszła już dwa etapy korekcji wady, ale aby Zuzia mogła żyć i funkcjonować jak zdrowe dzieci, niezbędny jest również trzeci etap, na sfinansowanie którego potrzeba 28466 euro. Będzie on przeprowadzony w klinice w Munster. Wierzymy, że wspólnie uda nam się zebrać brakującą kwotę!

Pomoc w powrocie do zdrowia dla Oliviera Lubińskiego

CEL: 10.000 zł
PayPal ButtonPayPal Button

Oliver urodził się w październiku 2009 roku. Choruje na padaczkę. Pierwsze ataki zaczęły się, gdy miał 19 miesięcy. Któregoś dnia rączki i nóżki synka zaczęły się nienaturalnie wyginać – wyglądał jak pajacyk. Następnie choroba postępowała bardzo szybko. Z miesiąca na miesiąc było gorzej. Chłopczyk przestał się odzywać. W mieszkaniu nie słyszało się już głośnego „mama” lub „tata”. Kiedy się wywrócił, nie wzywał pomocy, nie krzyczał. Potem zaczął mieć problemy z chodzeniem. Obecnie nie potrafi samodzielnie funkcjonować. Ma problemy z poruszaniem się, obniżone napięcie mięśniowe, zaburzenia koordynacji, bardzo szybko się męczy.

Rajmund Wittmann - operacja usprawniająca ręce

CEL: 80.000 zł
PayPal ButtonPayPal Button

Rajmund ma 34 lata i jest osobą niepełnosprawną w znacznym stopniu. Cierpi na artrogrypozę, jest to zespół wad wrodzonych stawów i kości z niedorozwojem mięśni. W dzieciństwie przeszedł 15 operacji. Teraz potrzebuje kolejnych, aby usprawnić ręce. Koszt operacji i późniejszej rehabilitacji jednej ręki to 40000zł. Jeśli uda mu się zebrać fundusze na operację rąk, będzie to duży krok w stronę samodzielności, dlatego prosimy Państwa o wsparcie dla tego młodego człowieka.

Potrzebna przenośna pompa żywieniowa dla Mateuszka Cichonia!

CEL:  5.000 zł
PayPal ButtonPayPal Button

Mateuszek ma zaledwie 9 miesięcy, a już stoczył ogromna walkę ze śmiercią o życie. Urodził się w 26 tygodniu ciąży z martwiczym zapaleniem jelita cienkiego, dysplazją oskrzelowo-płucną, retinopatią wcześniaczą. Ważył tylko 680 g. Przeszedł w swoim krótkim życiu już 7 operacji ratujących jego maleńkie życie. Dziś żyje dzięki hiperalimentacji, czyli żywieniu pozajelitowemu. Jego życie ogranicza się do łóżeczka, w którym spędza większość czasu podłączony do pompy żywieniowej. Mimo rehabilitacji może nie chodzić, gdyż dren ogranicza całkowicie ruchy i rozwój dziecka. Aby Mateuszek mógł się rozwijać, zacząć chodzić i opuścić mury domu, potrzebna jest przenośna pompa żywieniowa z plecakiem. Prosimy o pomoc w jej zakupie!

Ratujmy oddech Ninki Kulawik!

CEL:  4.800 zł
PayPal ButtonPayPal Button

Budzisz się rano z przestrachem, pamiętając ostatnią majaczącą myśl, jaką był strach przed dniem, kiedy Twoje dziecko nie będzie mogło zaczerpnąć pełnego oddechu i próbujesz ratować się myślą, że to tylko pozostałości koszmaru sennego. A potem mijają sekundy i już wiesz, że to nie sen. Wiesz, że to realna obawa, którą czujesz niemal od pierwszych tygodni życia swojego dziecka...od diagnozy, która brzmi jak wyrok i nim właśnie jest. To wyrok życia z MUKOWISCYDOZĄ W TLE...

Przyłączając się do zbiórki na leczenie i rehabilitację Ninki, dajecie Jej szansę na to, by nastał dla Niej kolejny dobry dzień, by nie zabrakło leków, odżywek, środków na rehabilitację i sprzętów ratujących Jej życie.

Ratujmy Maję!

CEL:  20.000 zł
PayPal ButtonPayPal Button

Od dwóch lat Rodzice Mai walczą o to aby rdzeniowy zanik mięśni nie dał Mai zniknąć. Choroba zabrała Mai już bardzo wiele... każdego dnia chce zabrać jeszcze więcej... Maja każdego dnia słabnie, traci siłę której i tak już niewiele ma. Rodzicom każdego dnia towarzyszy strach o to co kolejno choroba zabierze.

Pozostaje nadzieja, aby to nie było to, co najważniejsze, aby to nie był ODDECH ich dziecka... Aby móc realnie walczyć z SMA Maja wymaga codziennej wielokierunkowej rehabilitacji oraz wielu sprzętów zarówno ortopedycznych jak i ratujących życie w nagłych przypadkach.

Zwracamy się z ogromną prośbą do wszystkich ludzi otwartych serc o wsparcie dla naszej Księżniczki. Liczy się każda nawet najmniejsza kwota!

Bez WAS się nie uda!

Pomóż Oliwii stanąć na nogi...

CEL:  12.000 zł
PayPal ButtonPayPal Button

Oliwia cierpi na jamistość rdzenia kręgowego oraz dziecięce porażenie mózgowe spastyczne czterokończynowe. Pod koniec 2017 roku Oliwia przeszła dwie skomplikowane operacje kręgosłupa i bioder. Teraz potrzebuje urządzenia, które pomoże jej stanąć na nogi, a które niestety przekracza nasze możliwości finansowe. Prosimy otwórzcie Serca dla Naszej córeczki. Jeden mały gest to duża szansa na życie  Oliwki. Każda złotówka to Wielki Dar! Prosimy my jako rodzice - Pomożcie naszej iskierce , naszej malej księżniczce, nie pozwólmy chorobie wygrać. POTRZEBUJEMY WAS I WASZEJ POMOCY!!!!  

Ratujmy wzrok Jagódki!

CEL: 10.000 zł
PayPal ButtonPayPal Button

Jagódka Szulc ma 4 latka i od urodzenia walczy z wieloma chorobami, m.in.:
wrodzona wada serduszka ASD II+PS, poszerzenie tętnicy płucnej, astma, alergia,
niedobór IGA, mioklonia padaczkowa, niedosłuch, ciężka wada oczu, bardzo rzadka choroba genetyczna o nazwie Zespół Di George"a... Jej lewe oczko jest całkowicie wyłączone a wzrok w prawym uratować może kosztowny zabieg okulistyczny, przekraczający możliwości finansowe rodziców. Serdecznie prosimy o pomoc!

 

Okulary korekcyjne, buty ortopedyczne oraz leki dla Diany

CEL: 2.900 zł
PayPal ButtonPayPal Button

Diana ma 13 lat i jest niepełnosprawna od urodzenia. Ma wszczepioną zastawkę do głowy oraz uszkodzone nerwy wzrokowe. Jest zmuszona do noszenia drogich okularów. Cierpi również na epilepsję, atopowe zapalenie skóry, refluks żołądka, dziecięce porażenie mózgowe oraz stopy końsko-szpotawe. Prosimy o pomoc w zebraniu środków na zakup okularów korekcyjnych, butów ortopedycznych oraz leków dla Diany...

Wielokierunkowa rehabilitacja (w tym zakup ssaka medycznego)

CEL: 3.000 zł
PayPal ButtonPayPal Button

Oliwia Gadzińska ma 7 lat, nie mówi, nie siedzi, nie chodzi i nie potrafi samodzielnie jeść... Powodem jej stanu zdrowia jest głównie niedotlenienie okołoporodowe, mózgowe porażenie dziecięce.
Każdy dzień to żmudna rehabilitacja, stymulacja wszystkich zmysłów i terapia zajęciowa. Mama chciałaby zapewnić Jej jak najlepsze warunki rozwoju i odpowiedniej rehabilitacji, ale koszty przerastają jej możliwości...

Pomoc w powrocie do zdrowia po trzech operacjach mózgu dla Michała Kulpaczyńskiego

CEL: 34.000 zł
PayPal ButtonPayPal Button

Mam na imię Anna. Jestem samotną matką jedynego syna Michała. Zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o pomoc finansową, której bardzo potrzebuję na pokrycie kosztów koniecznej długotrwałej, intensywnej rehabilitacji i korektywy po trzech operacjach mózgu, które przeszedł mój syn, które łącznie - zgodnie z planem i kosztorysem rehabilitacji wyniosą : 24 444 zł., a także na pokrycie kosztów dalszego specjalistycznego leczenia, dowozu na leczenie, na rehabilitację i do szpitali, zakupu środków opatrunkowych, higienicznych i koniecznych lekarstw, a także niezbędnych artykułów domowych oraz pomocy szkolnych do nauki, które łącznie wyniosą : 9500 zł.

Message_1516179833784.jpg

Pomoc dla Dominika Płaszewskiego w powrocie do zdrowia

CEL: 20.000 zł
PayPal ButtonPayPal Button

Dominik Płaszewski to sześciolatek, który uwielbia rysować, bawić się, grać w gry planszowe i jest wielkim fanem bajki Ben 10. Niestety ten mały chłopiec przez połowę swojego życia zmaga się z nowotworem krwi - młodzieńczą białaczką mielomonocytową.

Kiedy 3 lata temu dumnie kroczył do przedszkola nikt nie spodziewał się, że za niecały miesiąc życie wywróci się o 180 stopni i zamiast przedszkola przekraczać zacznie mury szpitala.

IMG_20170914_204552.jpg

Pomoc dla Milenki Przysucha w walce z wadą genetyczną

CEL: 7.000 zł
PayPal ButtonPayPal Button

Milenka Przysucha urodziła się z wadą genetyczną: zespołem wolfa-chirschofa i choć niewiele dzieci dożywa 2 roku Milenka miała szczęście w nieszczęściu, że jest z nami... i jest naszą księżniczką. 

Jest bardzo wrażliwym dzieckiem... umie okazywać radość, ból, smutek...

Dzięki ciężkiej pracy Milusia może osiągać swoje małe sukcesy... a my możemy cieszyć się jej radością i choć nikt nie dawał jej szans kiedy się urodziła moja wiara przetrwała...

Teraz codziennie trwa walka o to, żeby Milenka mogła dalej realizować swoje małe-wielkie marzenia, uspołeczniać się cieszyć życiem, takim jakie ma...

bottom of page