top of page

Okulary korekcyjne, buty ortopedyczne oraz leki dla Diany

CEL

zakup okularów korekcyjnych, butów ortopedycznych oraz leków dla Diany

POTRZEBNA KWOTA

2.900zł

PayPal ButtonPayPal Button

Diana Brodzińska ma 13 lat i jest niepełnosprawna od urodzenia. Urodziła się w 32 tygodniu ciąży. Z powodu późnego przewiezienia do szpitala u Diany powstał wylew 4 stopnia obu półkuli mózgu. To wszystko spowodowało, że dziewczynka ma wszczepioną zastawkę do głowy oraz uszkodzone nerwy wzrokowe. Jest zmuszona do noszenia drogich okularów.

Diana przeszła 35 razy zapalenie płuc, co doprowadziło do powstania astmy oskrzelowej. Lekarze bardzo długo nie mogli zdiagnozować dlaczego i co powoduje owo powtarzające się nagminnie zapalenie płuc. Po 12 latach u dziewczynki jeden z lekarzy zdiagnozował refluks żołądka, który to był powodem owych zapaleń płuc. Tak późna diagnoza sprawiła, że Diana choruje na astmę i musi nań przyjmować leki. Żeby tego było mało – Diana choruje na atopowe zapalenie skóry, epilepsję oraz dziecięce porażenie mózgowe i końsko-szpatowe ustawienie stóp, dlatego też musi chodzić w butach ortopedycznych oraz wymaga stałej rehabilitacji.

Diana wraz z dziesięcioletnim bratem właściwie od jego urodzenia wychowywana jest tylko przez mamę.

Miesięczny koszt leków „stałych” Diany to 600 zł. Te leki to leki na astmę, refluks żołądka, epilepsję, tarczycę oraz atopowe zapalenie skóry. Do tego płyny i mydła z racji atopowego zapalenia skóry, co pół roku wymiana okularów (750 zł), buty ortopedyczne na 3 miesiące (350 zł) oraz konieczna rehabilitacja (30-40 zł/h) plus stosunkowo częste konieczne prywatne wizyty u lekarzy (300-400 zł).

Bardzo prosimy o wsparcie tej cierpiącej dziewczynki. Zebrane środki bezpośrednio przez fundację zostaną wydatkowane na zakup okularów, butów ortopedycznych, leków, rehabilitację oraz opłacenie niezbędnych konsultacji medycznych.

Dianie można pomóc dokonując wpłat na nr konta:

73 1750 0012 0000 0000 3597 0948

Odbiorca: Fundacja Pomaganie Jest Proste

Ul. Flanka 14a

30-898 Kraków

w tytule wpisując "Diana Brodzińska",

za pomocą karty przez system płatności PayPal (przycisk Przekaż darowiznę) lub szybkim przelewem poprzez system dotpay

bottom of page