top of page

Zwierzęta - nasi przyjaciele

Co takiego w nich jest, że tak bardzo je lubimy? Dlaczego to właśnie zwierzęta czynimy powiernikami swoich uczuć i niewypowiedzianych myśli?

 

Bez wątpienia to one uaktywniają ukrytą w nas wrażliwość, rozbudzają dobroć, pozwalają się nam otworzyć i poczuć bezpiecznie. Obecność zwierząt obniża napięcie i redukuje stres. Zatem mają one dobroczynny wpływ nie tylko na nasz umysł, ale również na nasze ciało.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, że każde zwierzę daje człowiekowi coś dobrego, ubogaca jego życie, czyni je piękniejszym i zdrowszym. Przebywanie z nimi ma wyjątkowo dobroczynny wpływ na dzieci, dorosłych, starszych, tak zdrowych jak i chorych. Dla każdego z nas zwierzę może być przyjacielem, lekarzem, przewodnikiem, nauczycielem czy psychologiem.

 

Czego dziecko uczy się w kontakcie ze zwierzęciem?

 

 Dlatego właśnie zwierzęta i ich los nie są nam obojętne. To przyjaciele dzieci, a przyjaciele naszych przyjaciół są naszymi przyjaciółmi i kiedy dzieje się im krzywda razem z dziećmi i młodzieżą stajemy w ich obronie i niesiemy wsparcie...

Puppy Bliska

Dziecko uczy się, że zwierzęta, tak samo jak ludzie, odczuwają i ujawniają emocje – cieszą się, cierpią, smucą, złoszczą, tęsknią. Krzywda im zadana boli tak samo mocno, jak krzywda zadana człowiekowi.

Najlepszy przyjaciel człowieka

Przyjaciel

bez względu na okoliczności psy zachowują wierność, nie pamiętają win, są zawsze blisko, kochają bezwarunkowo… dają poczucie „bycia potrzebnym”. Przyjaciel – zwierzę, nigdy nie zawiedzie, nie wyśmieje, zawsze będzie obok…

bottom of page